نقش والدین هنگام عکاسی از نوزاد

در مقاله نقش والدین هنگام عکاسی از نوزاد یاد میگیریم عکس برداری از نوزاد تازه متولد شده، لحظه ی بسیار مهمی است که باید به بهترین روش، آن را جاودانه کرد.

واضح است که عکاس، نقش بسیار مهمی در موفقیت برداشت این تصاویر دارد، ولی نقش والدین کم اهمیت تر از او نیست. توافق و همکاری هر سه نفر ( نوزاد، عکاس و والدین ) است که زیباترین عکسها را خلق خواهد کرد.

نقش والدین هنگام عکاسی از نوزاد – آتلیه کودک سروش

عکاس نوزاد را تحویل می گیرد. والدین باید اعتماد کاملی به این شخص ثالث داشته باشند تا نوزاد خود را به او بسپارند؛ به هر حال این لازمه ی کار است. من اینطوری عمل می کنم. کم کم با نوزاد آشنا می شوم، و وقتی کار اصلی شروع شد، فقط برای تامین امنیت، و در صورت وم، آرام کردن نوزاد به سراغ پدر و مادرها می روم؛  از آنها خواهش می کنم که فقط و فقط در صورت نیاز دخالت کنند.

عکاس طوری عمل خواهد کرد که پدر و مادرها آرامش خود را حفظ کرده و اطمینان کامل داشته باشند. کوچولوی آنها بر خلاف تصور خیلی ها، همه چیز را به خوبی حس می کند، و درست مانند یک اسفنج که آب را به خودش جذب می کند، عمل می کند. اگر والدین اطمینان خاطر داشته باشند، شانس زیادی هست که نوزاد هم این حس را پیدا کند. اما اگر آنها استرس داشته باشند و نگران این باشند که مشکلی در جریان عکس برداری پیش بیاید و یا اینکه نوزاد گریه کند، این دقیقاً اتفاقی است که خواهد افتاد.

من همیشه قبل از شروع کار، همه چیز را برای والدین شرح می دهم تا در جریان کار قرار بگیرند. این کار بسیار ضروری است. پدر و مادرها، زمانی که من پشت دوربین عکاسی ام هستم باید از نوزادشان حفاظت کنند. آنها باید هر لحظه آماده باشند تا در صورت افتادن ( نوزاد ممکن است با فشار آوردن به پاهایش، خودش را جابجا کند یا پشت و رو بشود … ) وارد عمل شوند؛ این مهم ترین کار آنها خواهد بود. گاهی اوقات از آنها می خواهم که برای کمک به عکس برداری، نوزاد را با دست نگهدارند. در مورد نوزادهای شیر خوار، مادر باید آماده باشد تا هر چند بار که لازم شد به او شیر بدهد.

نوزادها قابل پیش بینی نیستند. فرشته های کوچولو ممکن است گرسنه بشوند، سردشان بشود، گرمشان بشود، یا نیاز به آروغ زدن داشته باشند و … خلاصه اینکه سعی می کنم بهترین و راحت ترین شرایط را برای نوزاد فراهم کنم. بقیه ی کارها، به تجربه ی هر کس مربوط می شود. گاهی اوقات باید وقت بیشتری برای آرام کردن نوزاد صرف کرد. اگر عکاس و والدین آرامش خودشان را حفظ کنند، نوزاد هم بالاخره آرام شده و بیشتر همکاری خواهد کرد. به همین دلیل، یک سکانس عکس برداری ممکن است ساعتها طول بکشد.

نگران نباشید، مدل کوچولوی ما بالاخره می خوابد، همیشه!

حتماً متوجه شده اید که کلمه ی کلیدی « صبر » است. روز عکس برداری نوزاد، هیچ کار دیگری را برنامه ریزی نکنید؛ این کار بیشتر از 4 ساعت طول نخواهد کشید. میانگین سکانس های عکس برداری من 3 ساعت و نیم است. من همیشه یک خوراکی مختصر برای پدر و مادر و برادر و خواهرها تدارک می بینم. اگر شما خوشحال باشید، نوزاد شما هم خوشحال خواهد بود. آنها هر کدام شخصیت خودشان را دارند، باید با آنها هماهنگ شد و کنار آمد؛ این مهم ترین قسمت کار من است. اعتماد کنید و به خودتان فشار نیاورید، همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

آتلیه کودک ، آتلیه نوزاد و آتلیه بارداری سروش

این مطلب توسط تیم تحریه آتلیه کودک سروش تهیه و تنظیم شده است، لطفا در صورت انتشار آن حتما از لینک آتلیه کودک سروش استفاده نمایید.

آتلیه کودک ، آتلیه نوزاد و آتلیه بارداری سروش

عنوان اصلی 5 conseils pour photographier votre enfant

منبع : www.bebesetmamans.com

مترجم :  شهرام ابراهیم زاده مقدم

تهیه و گردآوری : http://sorooshphoto.com